Bc. Tomáš Tomášek, DiS.

Tomáš Tomášek je původním vzděláním konstruktér, nyní zapálený dentální hygienista, povahou perfekcionista, trpělivý instruktor, vášnivý fotograf, postavou žirafa :-), otec dvou dětí, nadšený sportovec.

Motto:

• „Člověk může být blbej, ale musí si umět poradit!“
  • „Potěšení z práce dává práci dokonalost.“

Studium:

• Vystudoval obor „Konstruktér silničních vozidel“ na Univerzitě Pardubice, a také se nějakou dobu tomuto odvětví věnoval. Ale již při studiích pokukoval na stomatologii a tajně chodil na přednášky zubního lékařství. Díky tomu později sám vystudoval obor „Dentální hygienistka“ na soukromé škole v Praze v Sekaninově ul. Už jako student dentální hygieny si všiml, že spousta studentů i lékařů má velký problém nejen s údržbou ručních parodontálních nástrojů, ale i s jejich rozpoznáním. Tak vymyslel výukovou metodu, pro kterou navrhnul a vyrobil zvětšené modely kyret a založil na tom i absolventskou práci. Ještě před dokončením studia vyzkoušel svůj nápad jako asistent na přednáškách MUDr. L. Korábka, CSc. pro ČSK.
  • Po absolutoriu, získání potřebné praxe a několika stážích, se věnoval budování vlastní praxe a projekt výuky na nějakou dobu skončil v šuplíku. Ovšem jen do doby, než si to zjistila Bc. Aneta Stryjová, DiS., která jako dlouholetá lektorka vycítila potenciál onoho šuplíku.

Zájmy: V práci má rád pořádný kamenolom :-). V soukromí raději hory, les a přírodu.

Kde jej můžete potkat: S Tomášem se nejčastěji setkáte u něj v ordinaci, ale také v lese na kole, v zimě na lyžích a celoročně na tanečním parketu. Rozhodně jej nepotkáte na pláži.